České Velenice - studie rekonstrukce a dostavby městkého úřadu

Prohlédněte si studii

Městský úřad je nedílnou součásti života každého občana. Representuje státní moc a občan skrze něj s městem (krajem, státem) komunikuje. Proto je forma úřadu velmi důležitá: musí sloužit své každodenní funkci, a zároveň musí zobrazovat přístup města (státu) ke svým občanům. Městský úřad není opevněním byrokracie a moci úředníků. Současný městský úřad representují slova jako komunikace, otevřenost, přehlednost, jednoduchost, transparentnost.

Takový úřad nemůže existovat pouze v rovině dějů, ale především v rovině samotné formy- architektury úřadu. Ideální městský úřad má přinášet i některé další veřejné funkce. Musí být místem, kde se lidé setkávají, kde se konají svatby, kde se vítají občánci, kde mohou probíhat výstavy a další kulturně společenské akce.

Dobře sloužící úřad musí mít dobře sloužící budovu. Stavba nemá být luxusní, ale účelná. Pečlivá volba materiálů klade důraz na pro příjemný pocit z prostorů, jak pro pracovníky, tak i pro uživatele. Užívání dřeva v kombinaci se zdícími materiály a betonovou konstrukcí aktualizuje interiéry a exteriéry do současných standardů.

Stáhněte si studii v PDF.

Máte otázky?


Všechny otázky vám rádi zodpovíme, stačí nás kontaktovat: